"Pomůžu ti dostat se do souladu skrze propojení se se svou duší."

Můj příběh

"Má moc je ukryta ve schopnosti naučit vás srozumitelně a od začátku, jak být soběstační. Jak to reálně provést, a taky, jak se pozitivně motivovat k činu, který s vámi bude rezonovat.

Jsem neobyčejně obyčejná máma dvou krásných dětí, které vychovávám v duchu zodpovědnosti a samostatnosti.

Žít v souladu s přírodou, bez shonu velkoměsta, inspirována svými předky, vnímám jako náplň svého života."

Cesta z města na venkov aneb cesta za vlastní soběstačností

Dnes žiju spokojeně na vesnici. Chováme s manželem ovečky a slepice, pěstuji si svou zeleninu a ovoce, nejsem závislá na supermarketech. Obrovsky mě naplňuje, ta každým dnem se zvětšující, soběstačnost. Stravuji se podle sezónní úrodyinspiruji se moudrostí svých předků.

Ale nemohu říci, že by tomu tak bylo odjakživa...

Mnoho let nazpět jsem neustále hledala smysl svého života.

Kudy se vydat? Jak se stravovat? Jaký životní styl je pro mě nejlepší a taky, čím se mám v budoucnu živit?

Jen pouhá představa toho, že bych měla jít pracovat z povinnosti a zabřednout do stereotypu X hodin denně, mi dělala špatně.

Nikdy mě nenaplňovalo se jen tak bezcílně toulat po městě a nezávazně se bavit. Ani trávit svůj volný čas v obchodních centrech a něco bezhlavě nakupovat. Začala jsem se zamýšlet nad kvalitou potravin z obchodu.

Běžný konzument zřejmě ani netuší, jaký je původ a příběh potravin ze supermarketu!

Moje nespokojenost se životem, který jsem vedla, se definitivně změnila ve chvíli, kdy jsem se po necelých 5 letech studia na nevhodně zvoleném oboru vysoké školy, rozhodla studium ukončit.

Mít titul, mi v tu chvíli přišlo, jako úplně zcestná věc.

Ze srdce mi spadl obrovský balvan, já vystoupila ze své komfortní zóny a navzdory svému okolí, jsem se rozhodla jít za hlasem svého srdce.

Už mi vůbec nedávalo smysl žít ve městě, kde je všechno zrychlené, anonymní a konzum nebere konce.

Poté dostal můj život zcela jiný rozměr

S manželem jsme se přestěhovali na venkov. Já jsem v sobě znovuobjevila touhu po soběstačnosti, což se na vesnici docela hodí 🙂 Začala jsem sbírat na louce byliny, pěstovat ovoce a zeleninu. Učila jsem se za pochodu, co potřebují ke štěstí zvířata, jak obhospodařit půdu.

Navštívila jsem nespočet sebe-rozvojových kurzů a osvojila si témata jako je pěstování rostlin, sběr a používání bylin, bytí v souladu s přírodou.

Vše to do sebe nakonec zapadlo jako dílky skládačky. Objevila jsem v sobě každodenní nadšení pro vaření se sezónními potravinami, procházky v přírodě, meditaci se stromy nebo promlouvání k domácím zvířatům.

Velmi mě naplňuje, umět si v různých situacích poradit svépomoci.

Mezitím jsem se stala maminkou dvou krásných dětí, což mě ještě mnohem více motivovalo být soběstačná a šetrná k přírodě.

Předat Jeníčkovi a Mařence své dovednosti, být s nimi často v přírodě a vést je k zodpovědnosti a samostatnosti, to jsem si dala za cíl. S dětmi proplouváme denními domácími pracemi, spolu-tvoříme, vaříme, staráme se o zahrádku a navzájem se od sebe učíme.

Spoustu věcí, které k životu potřebujeme, si dokážeme sami vyrobit, takže už nejsme ani zdaleka tak závislí na obchodech, jako tomu bylo dříve..

Užíváme si plnými doušky svůj pohádkově soběstačný život.

Všechny své vědomosti, poznatky a zkušenosti jsem srozumitelně a jednoduše shrnula do svého eBooku "BEZEZBYTKÁŘ- Ovoce a Zelenina".

  • Nemusíte trávit hodiny hledáním rad na internetu a absolvovat jednotlivé kurzy, abyste si dokázali představit, jak můžete být i vy více soběstační.
  • Ani nemusíte trávit volné večery studiem stovek různých knih a odborných časopisů. Provedu vás základními pravidly pro soběstačnou domácnost.
  • Popíšu vám, jakou změnu v myšlení mi přineslo stěhování z města na venkov. Dozvíte se, jak vybírat potraviny, kde je nakupovat a jak je co nejefektivněji zpracovat či uchovat, aby se zužitkovala každá část potraviny.
  • Prozradím vám moje osvědčené tipy do domácnosti a taky to, jak mě inspirovaly babičky.
  • Mimo jiné zde najdete i spoustu fotek, receptů a postupů na výrobu jednoduchých domácích pomocníků.