"Naučím Vás, krůček po krůčku, jak být soběstační."

Pojďte se mnou soběstačit :)

Srdečně Vás vítám na svém blogu Soběstačit 🙂

Zajímá Vás, proč jsem si vybrala takový název?

Odmalička mě bavilo tvoření všeho druhu. Bylo mi jedno, zda se točí okolo jídla, šití, malování nebo třeba tvoření originálních šperků nebo dekorací.

Společným jmenovatelem mého nadšení pro tvorbu  byla a je touha po SOBĚSTAČNOSTI.

Už jako malou holčičku mě těšilo:

  •  že tím buduji harmonické vztahy
  •  že se mi dostane ocenění
  •  že toho umím více než mí vrstevníci
  •  že, když se mi něco líbí, můžu si to vyrobit- jednak ušetřím peníze za originál a ještě do toho vložím svou energii
  •  že se můžu spolehnout sama na sebe
  •  taky si vážím si toho, co dělám
  •  mám ze sebe radost
  •  každý den je pro mě vzrušující, protože sama ani netuším, co všechno zrealizuji

…ale především tím zmenšuji svou míru závislosti na druhých lidech a na vnějších vlivech

Teď už jsem větší holka a žena, která si momentálně užívá své malé děti a starost (radost) o domácnost. Vše, co domácnost obnáší, je pro mě denně výzvou.

Myslím, že to tak mají všechny maminky- ale otázkou je, jak se ke svým povinostem v domácnosti postavíme, a jak silná je naše vnitřní motivace…


Ráda bych vás provedla svým ženským, kreativním, soběstačným životem, který nabral ještě zcela jiné obrátky, když jsem se přestěhovala z města na vesnici.

Začala jsem si pěstovat svoje rostlinky na zahrádce. Začala jsem chovat zvířata. Svou kreativní mysl jsem naplno využila ke kuchtění a pečení z těchto domácích surovin.

S narozením dětí jsem zase oprášila svou dětskou duši a společně tvoříme ze všeho, co najdeme venku i doma:)

Tím, že svoje „povinnosti“ v domácnosti provádím za přítomnosti svých dětí, mám naději, že to budou nasávat jako houby. A že to umí skvěle 😀

Neberu dětem jejich zodpovědnost za chod domácnosti a denně se pak nestačím divit.

Třeba, když mi můj skoro dvouletý syn uvaří kávu, nebo přijde se smetákem, že je třeba uklidit.

Moje čtyřletá dcera přesně ví, co domácnost obnáší, ví co se dá koupit a co vyrobit. Ví odkud se potraviny berou a je schopná mě velice obstojně zastoupit.


Kreativitu a manuální zručnost jsem dostala do vínku od svých rodičů, babiček i dědečků. Baví mě všechny tyto osůbky pozorovat a nasávat všechny ty cenné rady a zkušenosti do života. To je důvod, proč jsem velice ovlivněna svými předky.

Možná byste taky chtěli tvořit, ale nemáte dostatečnou fantazii. Nebo byste už rádi žili zdravějším způsobem, ale nevíte jak na to. Možná pořád tápete v tom, co je dobré a není dobré, z čeho vařit a taky jak.

Chtěla bych vám ukázat, jak může člověk fungovat, aby naplnil svou kreativitu a zároveň se vyznal ve své domácnosti tak, aby mu hezky efektivně sloužila, aniž by pak padl únavou. Ukážu vám, jak být ve svém životě soběstační a jak si můžete vyrobit spoustu věcí. Dozvíte se, jak si něco vypěstovat a jak plodinu sklidit a uskladnit.

Název blogu Soběstačit v sobě ukrývá také touhu po tom, abych sama sobě stačila. Takže také zahrnuje hledání a nalézání svojí sebehodnoty a sebeúcty.

Všechny inspirace, nápady, recepty, návody a postupy najdete zde na blogu Soběstačit. Pokud se chcete dozvědět více, již brzy pro Vás vytvořím e book Jak být soběstační v kuchyni, který bude obsahovat podrobné informace a návody.

Přeji Vám mnoho úspěchů na Vaší cestě za spokojeným a soběstačným životem ♥

Jana

 

"Má moc je ukryta ve schopnosti naučit vás srozumitelně a od začátku, jak být soběstační. Jak to reálně provést, a taky, jak se pozitivně motivovat k činu, který s vámi bude rezonovat. Jsem autorkou eBooku BEZEZBYTKÁŘ Ovoce a Zelenina "Najdete ho ZDE >> Žít v souladu s přírodou, bez shonu velkoměsta, inspirována svými předky, vnímám jako náplň svého života. "Můj příběh si přečtěte zde >>